Перейти до основного вмісту
З метою виявлення читацьких уподобань на книги місцевих авторів та видавців області проведено обласне дослідження "Краща книга Хмельниччини", яке тривало з 20 березня по 10 квітня 2025 року. В онлайн-опитуванні взяло учать 809 респондентів із 40 територіальних громад Хмельницької області. 
    За результатами опитування визначено переможців обласного рейтингу "Краща книга Хмельниччини - 2024" у номінаціях:
- "Наукове та науково-популярне видання" відзначено видання "Сильні духом: історії саперів російсько-української війни" (упорядники: Ольга Поворознюк, Олег Рарицький).
- "Довідкове видання" - довідник про завідувачів бібліотек для дітей області "Натхненні любов'ю для дітей" Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевенка.
- "Літературно-художнє видання" - поетично-пісенна антологія Хмельниччини "Наше слово - зброя". Збірник видано коштом військовослужбовця ЗСУ Юрія Константиновського. 
      Відповідно до результатів GOOGLE-опитування та обліку даних у статистичних формах обліку книговидачі у структурних підрозділах обласної бібліотеки упродовж 2024 року рейтинговими книгами визначено:
- у номінації "Наукове та науково-популярне видання" - науково-популярне видання "Чорноострівський спадок-II" Ярослава Сумишина;
- у номінації "Довідкове видання" біобібліографічний покажчик "Герої України - учасники російсько-української війни: Хмельницька область" Хмельницької обласної універсальної бібліотеки;
- у номінації "Літературно-художнє видання" - цикл "Дикі паростки" Ольги Саліпи, який вміщує три романи "Дерево роду", "Без права на повернення" та "Вільні в'язні". 
        Детальнішу інформацію можете переглянути тут



Коментарі

Популярні публікації

Нові інструменти з цифрової грамотності для бібліотекарів на платформі Дія.Освіта

На платформі Дія.Освіта запущено два нові інструменти для підвищення цифрових навичок бібліотекарів: рамку цифрових компетентностей та Цифрограм для бібліотекарів. Ці інструменти спрямовані на підвищення професійних компетенцій та цифрових навичок координаторів бібліотек-хабів цифрової освіти. Завдяки рамці цифрової компетентності та тесту Цифрограм бібліотеки зможуть краще підготуватися до підтримки спільнот у навчанні цифрової грамотності та використанні цифрових ресурсів, що сприятиме розвитку цифрового суспільства . Із 2020 року за ініціативи Мінцифри в Україні працює мережа хабів цифрової освіти, більшість з яких створена на базі бібліотек. Вони відіграють важливу роль у підвищенні цифрової грамотності українців, забезпечуючи відвідувачам доступ до сучасних технологій, можливість покращувати їх цифрові навички та отримувати підтримку в освоєнні нових знань. Проєкт реалізовує Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у межах «Проєк...

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот...