Перейти до основного вмісту

Бібліотечні новини

           21 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України запустило проект «Дія. Цифрова освіта» у форматі серіалу за участю експертів та українських зірок. Метою проекту  - є за три роки навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців. 

*Платформа з освітніми серіалами щодо цифрової грамотності доступна з 21 січня 2020 року.
На платформі доступними є освітні серіали – базовий серіал з цифрової грамотності, що складається з трьох сезонів, серіал для вчителів, серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей» і курс з мобільної грамотності «Смартфон для батьків». 30 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації презентувало освітній серіал "Цифрова грамотність державнх службовців 1.0 на базі інструментів Google".
Проєкт безкоштовний і направлений на широку аудиторію. В його основі – загальноєвропейські стандарти викладання та оцінки цифрової компетентності. Після їхнього проходження можна скласти тестування та отримати сертифікат.
Бібліотеки Хмельницької області активно долучилися до освітнього проєкту  "Дія. Цифрова освіта". Проводяться навчання (індивідуальні, групові) для постійних користувачів бібліотек, які виявили бажання навчатись. Їм допомагають зареєструватися на онлайн платформі та переглядати освітні серіали,  користуватися мобільними телефонами, планшетами, знайти відповіді на будь які запитаня тощо. 
Дізнатися про реалізацію даного проєкту у бібліотеках області, можна на веб-сайтах бібліотек та сторінок в соціальних мережах (зокрема, в групі "бібліотекарі Хмельниччинимережі Facebook).

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Підвищення фахового рівня бібліотекарів

4 квітня  проведено онлайн-семінар   для керівників центральних бібліотек територіальних громад на базі Регіонального тренінгового центру Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки за участю Хмельницького обласного відділення Української бібліотечної асоціації. До онлайн-семінару на платформі Zoom долучилося 73 учасники з 50 територіальних громад. Детальніше за посиланням .