Перейти до основного вмісту

Бібліотека для тебе. 30 вересня Всеукраїнський день бібліотек

 

Незабаром уся бібліотечна спільнота святкуватиме Всеукраїнський день бібліотек. Цьогоріч ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби, а бібліотеки для своїх спільнот, громад та новоприбулих стали і точкою опори, і місцем сили, і простором для спільнодії.
            Крім основних функцій, бібліотеки перетворилися на волонтерські центри допомоги Збройним Силам України і внутрішньо переміщеним особам. Для потреб Армії бібліотекарі плетуть маскувальні сітки, шиють елементи військового спорядження, постільну білизну та медичні халати для місцевих шпиталів, в’яжуть шкарпетки, збирають книжки для військових, заготовляють для них продукти, готують їжу для бійців територіальної оборони, організовують благодійний збір коштів, продуктів харчування та ліків. У багатьох територіальних громадах, де приймають переселенців, на базі бібліотек організовано пункти або центри допомоги переміщеним особам.
            Напередодні Всеукраїнського для бібліотек Українська бібліотечна асоціація оголошує акцію «Бібліотека для тебе», закликаючи українців 30 вересня привітати бібліотеку, яка підтримала, допомогла та продовжує допомагати під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, розмістивши власну історію, пов'язану з бібліотекою під час війни, в соціальних мережах.
Давайте в цей день покажемо всій країні в соціальних мережах як бібліотекарі і бібліотеки наближають нашу Перемогу. Діліться своїми особистими історіями, розповідайте про неймовірних бібліотекарів та улюблені бібліотеки, викладайте фотографії, не забувайте відмічати бібліотеку у пості і ставте хештег #бібліотекаспільнодія.
               Українська бібліотечна асоціація до 30 вересня рекомендує організувати та провести у своїх бібліотеках:
         флешмоб-читання «Читаємо, мріємо, гуртуймося» українських поетичних і прозових творів, які співзвучні внутрішньому стану українців сьогодні.
            Рекомендовано оголосити про цей захід у ваших бібліотеках та через соціальні мережі, запрошуючи усіх небайдужих відвідувачів. Фото та відеорепортажі про захід розповсюджуйте через соціальні мережі. Робіть на своїх сторінках перепосилання з подібних заходів інших бібліотек. Супроводжуйте таку інформацію хештегом #читання_для_Перемоги, #read_and_win.
                30 вересня 2022 р. долучайтеся до онлайнового Бібліотечного марафону «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!», організованого Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого та ВГО Українська бібліотечна асоціація.
                Доєднуйтеся до групи «Всеукраїнськийдень бібліотек: скарбничка ідей»  в соціальній мережі Facebook, спілкуйтеся та діліться вашими креативними ідеями до Всеукраїнського дня бібліотек – 2022.

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .