Перейти до основного вмісту

TestLang

 

TestLang - веб-програма тестування сайтів, як інструмент для перевірки налаштувань вебсайтів на відповідність мовним правилам інтернету та дружності до соціальних мереж. Програма розроблена Національною науковою медичною бібліотекою.  

Провести тестування Вашого вебсайту не важко. Слід перейти за посиланням, ввести активне посилання на ресурс та натиснути клавішу «тест». В результаті тестування переглянете мовні атрибути (мовний тег та локалізація), багатомовність  – мови сайту, дружність до соцмереж.

Чому мовні атрибути мають велике значення?

Мовні атрибути сайту.

Правильні мовні атрибути lang - це кращі результати у пошуку, правильна робота синтезатору мовлення та автоматичного перекладу, вірне відображення грошових одиниць і ГОЛОВНЕ: від мовних атрибутів залежать Продажі Вебсайту! Дослідження показують, що більше 70% споживачів частіше роблять покупки на веб-сайті, що містить інформацію рідною мовою.

Багатомовність сайту.

Якщо Ваш сайт має дві і більше мовних версій, тег hreflang розповість про це пошуковій системі і Ви отримаєте успішний багатомовний вебсайт. Тому перевірте всі мовні версії сайту, щоби впевнитися, що мовні атрибути налаштовані правильно для кожної з мовних версій.

Дружність сайту до соцмереж.

Чому приховані теги Open Graph такі важливі? Все дуже просто, люди частіше бачать та натискають вміст, що оздоблений тегами Open Graph, і це дає більший трафік вебсайту у соціальних мережах. А якщо у вас немає тегів Open Graph? Нічого поганого не станеться, але ви втратите хороший шанс виділити ваш сайт поруч із великою кількістю іншої подібної інформації в інтернеті.

Мовний атрибут складається з обов'язкового мовного тегу (дві маленькі літери) та необов'язкової мовної локалізації, що позначає країну (дві великі літери). В коді веб-сторінки це виглядає так: uk_UA - для України. Для широкого охоплення мовну локалізацію можна не вказувати. Тож мовний атрибут для Українських сайтів виглядатиме так - uk.

Перевірте Ваш веб-сайт на відповідність мовним правилам інтернету та дружності до соціальних мереж.

Джерело: http://testlang.library.gov.ua/


Коментарі

Популярні публікації

Нетрадиційні бібліотечні виставки до Дня Незалежності України!

   Завданням одного із наших вебінарів стало оформлення нетрадиційної книжкової виставки присвяченої 26-річниці Незалежності України. Перші напрацювання наших колег уже надходять на нашу електронну адресу, тому хочемо поділитись ними з Вами       Можливо і Вас надихне на творчість даний матеріал. Летичівська публічна бібліотека. Улашанівська сільська бібліотека. Теофіпольська центральна районна бібліотека. Білогірська центральна районна бібліотека. Грицівська селищна бібліотека. Колибаївська сільська бібліотека.

Обласний конкурс публічних бібліотек Хмельниччини на кращу сторінку в мережі Фейсбук

              Триває  обласний конкурс публічних бібліотек Хмельниччини на кращу сторінку у мережі Фейсбук . Організаторами конкурсу виступають Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, Хмельницьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, Хмельницька обласна організація профспілки працівників культури. Конкурс проводиться з метою виявлення і популяризації кращого досвіду бібліотек області по організації та наповненню офіційної сторінки в мережі Фейсбук, залучення бібліотек до ширшого впровадження інформаційних технологій, участі в діяльності професійної спільноти. Проводиться у два етапи з 15 до 25 вересня 2022 року . Участь можуть брати центральні бібліотеки територіальних громад, міські, сільські публічні бібліотеки, бібліотеки-філії ЦБ, які створили та ведуть сторінки бібліотек у мережі Фейсбук. За підсумками ІІ етапу Конкурсу журі визначають та нагороджують переможців у номінаціях: – «Краща сторінка центральної