Перейти до основного вмісту

TestLang

 

TestLang - веб-програма тестування сайтів, як інструмент для перевірки налаштувань вебсайтів на відповідність мовним правилам інтернету та дружності до соціальних мереж. Програма розроблена Національною науковою медичною бібліотекою.  

Провести тестування Вашого вебсайту не важко. Слід перейти за посиланням, ввести активне посилання на ресурс та натиснути клавішу «тест». В результаті тестування переглянете мовні атрибути (мовний тег та локалізація), багатомовність  – мови сайту, дружність до соцмереж.

Чому мовні атрибути мають велике значення?

Мовні атрибути сайту.

Правильні мовні атрибути lang - це кращі результати у пошуку, правильна робота синтезатору мовлення та автоматичного перекладу, вірне відображення грошових одиниць і ГОЛОВНЕ: від мовних атрибутів залежать Продажі Вебсайту! Дослідження показують, що більше 70% споживачів частіше роблять покупки на веб-сайті, що містить інформацію рідною мовою.

Багатомовність сайту.

Якщо Ваш сайт має дві і більше мовних версій, тег hreflang розповість про це пошуковій системі і Ви отримаєте успішний багатомовний вебсайт. Тому перевірте всі мовні версії сайту, щоби впевнитися, що мовні атрибути налаштовані правильно для кожної з мовних версій.

Дружність сайту до соцмереж.

Чому приховані теги Open Graph такі важливі? Все дуже просто, люди частіше бачать та натискають вміст, що оздоблений тегами Open Graph, і це дає більший трафік вебсайту у соціальних мережах. А якщо у вас немає тегів Open Graph? Нічого поганого не станеться, але ви втратите хороший шанс виділити ваш сайт поруч із великою кількістю іншої подібної інформації в інтернеті.

Мовний атрибут складається з обов'язкового мовного тегу (дві маленькі літери) та необов'язкової мовної локалізації, що позначає країну (дві великі літери). В коді веб-сторінки це виглядає так: uk_UA - для України. Для широкого охоплення мовну локалізацію можна не вказувати. Тож мовний атрибут для Українських сайтів виглядатиме так - uk.

Перевірте Ваш веб-сайт на відповідність мовним правилам інтернету та дружності до соціальних мереж.

Джерело: http://testlang.library.gov.ua/


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного