Перейти до основного вмісту

Бібліотеки і Глобальні цілі

2020 рік став для всіх і кожного непростим, але, разом з тим, дав розуміння справжніх людських цінностей і те, що навчання – це сила, це нові інсайти, плани, ідеї, що рухають вперед. З карантином з’явилося багато нових навчальних курсів, провідні освітні платформи відкрили свої онлайн-курси для безкоштовного користування і бібліотекарі почали більше вчитися, розвиватися, опановувати нові знання, шукати шляхи для вдосконалення своїх умінь, що дуже важливо для особистісного та професійного розвитку.
Не зупиняйтеся навчатися, адже навчаючись ми ростемо як професіонали - це формує нашу особистість, розвиває інтелект.
Пропонуємо разом пройти онлайн-курс (якщо ви досі цього не зробили) «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку». Курс розроблений ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та орієнтований на працівників бібліотек всіх видів і типів .
Онлайн-курс присвячений ролі бібліотек у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР, відомі також як Глобальні цілі) – ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку.
Автори курсу пояснюють слухачам сутність кожної з 17 Глобальних цілей та демонструють можливості й успішні приклади - як бібліотеки сприяють їх досягненню. Детальніше



Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .