Перейти до основного вмісту

Бібліотечний лідер - хто він?

 Лідерство - поняття яке не відноситься до чогось вузького, нічим не обмежується. Лідер - це статус, позиція, відповідальність, дисципліна, справедливість, розвиток. Чудово описав якості лідера Наполеон Гілл у своїй книзі "Думай і багатій", яка вперше була опублікована ще у 1937. Перше - це здатність долати шість основних страхів - перед бідністю, хворобою, старістю, критикою, втратити щось, смертю; здатність долати особисті слабкості - нетерпимість, жадібність, заздрість, підозра, помста, бажання взяти на себе чуже; здатність приймати рішення швидко і дотримуватися їх; вміти брати на себе відповідальність; здатність до самоконтролю; вміння співпрацювати і ще декілька правил лідера які можна дізнатись прочитавш книгу.

Лідером є не кожен, хто себе таким вважає. Лідер не є маніпулятором. Це не той, кого бояться.  Це мотиватор для  оточуючих його людей, який думає як допомогти іншим і йде зі своєю командою.

В презентації окреслено головні якості бібліотечного лідера. Натискайте на неї, дивіться і коментуйте, хто для вас справжній лідер і які якості він повинен мати.


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .