Перейти до основного вмісту

Роль методичної служби у сучасному бібліотечному процесі

З метою підвищення фахової компетентності працівників бібліотек області 27-29 листопада 2018 року у Хмельницькій ОУНБ для фахівців методичних служб центральних районних, центральних міських бібліотек та бібліотек об’єднаних територіальних громад області проведено обласний семінар завідуючих методично-бібліографічними підрозділами на тему «Роль методичної служби у сучасному бібліотечному процесі».
Під час семінару розглядалися такі питання як: організаційно-методична діяльності центральних бібліотек в умовах децентралізації; актуальні питання збереження книжкових пам’яток; використання можливостей електронної доставки документів в системі міжбібліотечного абонементу; бібліотека як складова туристичного простору; стан впровадження УДК публічними бібліотеками; нові шляхи розширення ДБА бібліотеки; проведення соціологічних досліджень у бібліотеках; планування та звітність. А також участь у проектах та конкурсах.
Програма заходу поєднувала майстер-класи, консультації, презентації, тренінгові вправи, практичні заняття, дискусії та обговорення.
 
 
 
На завершення методичною службою наукової бібліотеки підбито підсумки та визначено переможців конкурсу професійної майстерності «Кращий методист – 2018», який цього року проходив у форматі бібліотечного кінофестивалю «Кращий за професією». Перемогу здобули Наталія Сягрова (завдуюча відділу організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи ЦБ Волочиської міської ради) та Світлана Сінькова (завідуюча методично-бібліографічним відділом Хмельницької міської ЦБС).
 
 
 


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного