Перейти до основного вмісту

Стажування новопризначених працівників

           Підвищення професійного рівня працівників бібліотек області являється одним із головних завдань відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

В обласній бібліотеці діє своя система підвищення кваліфікації, яка включає різноманітні форми професійного навчання: традиційні та інноваційні.

Дані заходи проводяться для різних категорій фахівців: керівників, бібліотек, методистів, краєзнавців, бібліографів, фахівців відділів обслуговування, комплектування, роботі з фондами та працівників сільських бібліотек.

Відповідно плану роботи Хмельницької ОУНБ на 2023 рік на базі Регіонального тренінгового центру обласної наукової бібліотеки проведено триденне стажування працівників центральних бібліотек територіальнх громад Хмельниччини (27.02 -1.03).

Участь у стажування взяли 7 представників – керівники центральних бібліотек та методичні фахівці з Антонінської, Маківської, Вовковинецької, Щиборівської, Орининської, Гуківської, Ямпільської територіальних громад.

Дане навчання дало можливість учасникам здобути нові знання з основних напрямків діяльності: обслуговування користувачів, ведення облікової документації, роботи з бібліотечними фондами, краєзнавчої та бібліографічної діяльності, методичного супроводу діяльності бібліотек. Для кращого сприйняття інформації учасники займалися на базі структурних відділів обласної бібліотеки, виконали практичні завдання. Також надано консультації щодо діяльності центральних бібліотек на законодавчому рівні, ведення номенклатури справ та бібліотечної документації відповідно до вимог діловодства.

Детальніше про стажування за посиланням.

Фотомоменти стажування: 

Коментарі

Популярні публікації

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот