Перейти до основного вмісту

Цифрова грамотність

          Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека долучилася до участі у конкурсі серед бібліотек – хабів цифрової освіти.

За умовами конкурсу необхідно у період з 17 по 31 січня провести у хабах онлайн або офлайн груповий освітній захід/навчання з цифрової грамотності для своїх відвідувачів; розмістити на сторінці бібліотеки в мережі Facebook допис/новину про результати проведеного заходу з фото та додати хештег #cyfralib2023; заповнити Google-форму для участі в конкурсі за посиланням.

*Ініціатива реалізовується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, національного проєкту «Дія.Цифрова освіта» та за сприяння Програми розвитку ООН та Швеції.

24 січня в онлайн режимі проведено захід з цифрової грамотності для користувачів бібліотек області «Корисні мобільні застосунки» в рамках проєкту «Дія. Цифрова освіта».  До заходу на платформі Zoom долучилися 69 учасників – користувачі та працівники публічних бібліотек Хмельниччини. Під час даного заходу учасники розглянули різноманітні мобільні застосунки та отримали навики роботи щодо їх пошуку та завантаження додатків із мобільних крамниць Playmarket, Appstor, залежно від операційної системи гаджету.

Особливу увагу було приділено оновленому додатку «Дія»: допомога армії; отримання статусу внутрішньо переміщених осіб, подання заявки на фінансову допомогу, Дія.TV, Дія. Радіо, де цілодобово можна слухати ефір Українського Радіо та використання додатку QR-сканер.

На практиці розглянули додатки: Helsi - безкоштовний медичний онлайн-сервіс, який допомагає отримати необхідні медичні послуги; TacticMedAid - новий український застосунок, який описує алгоритми надання першої домедичної допомоги; Перша мобільна допомога - додаток ґрунтується на програмі першої допомоги, розроблений Британським Червоним Хрестом; EasyWay громадський транспорт — карта з маршрутами громадського транспорту; KhmelTravel – містить інформацію про туристичні маршрути містом та областю, місця розваг, готелі, заклади харчування, цікаві місця та історичні будівлі.

Переможців буде обрано за допомогою платформи random.оrg 1 лютого 2023 року
 

 

 

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .