Перейти до основного вмісту

Участь у вебінарі «Мовна ідентифікація@ukr.net»

 

ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Національною науковою медичною бібліотекою України 21 лютого 2022 року провели вебінар «Мовна ідентифікація@ukr.net», присвячений Міжнародному дню рідної мови. До заходу долучилися фахівці Хмельницької ОУНБ, бібліотек Хмельницької міської та Чорноострівської територіальних громад – члени Хмельницького обласного відділення УБА.

Під час виступу-презентації «Як не загубити свій сайт в Інтернеті» Юрій Шкода, заступник директора з інформаційних технологій ННМБУ презентував веб-програму тестування сайтів TestLang, основною метою якої є виділення українських сайтів у пошуку, розвитку українського інтернету та відокремлення від так званого «рунета». Продемонстрував як працює інструмент для перевірки налаштувань вебсайтів бібліотек на відповідність мовним правилам інтернету та дружності до соціальних мереж. Усі учасники заходу отримали посилання на TestLang для подальшого використання у роботі задля розвитку українського інтернету.

         Фахівці Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки презентували курси «Навчання рідної мови в бібліотеці». Поділилися напрацюваннями створення ідеї проведення курсів з підготовки до іспиту на знання української мови, структури курсу, теми, учасників а також актуальність проведення таких навчань у бібліотеці. 

            Хто не встиг зареєструватися на вебінар мають змогу переглянути його у записі на сторінці Українська бібліотечна асоціація соціальної мережі фейсбук Facebook.
Коментарі

Популярні публікації

Нетрадиційні бібліотечні виставки до Дня Незалежності України!

   Завданням одного із наших вебінарів стало оформлення нетрадиційної книжкової виставки присвяченої 26-річниці Незалежності України. Перші напрацювання наших колег уже надходять на нашу електронну адресу, тому хочемо поділитись ними з Вами       Можливо і Вас надихне на творчість даний матеріал. Летичівська публічна бібліотека. Улашанівська сільська бібліотека. Теофіпольська центральна районна бібліотека. Білогірська центральна районна бібліотека. Грицівська селищна бібліотека. Колибаївська сільська бібліотека.

Обласний конкурс публічних бібліотек Хмельниччини на кращу сторінку в мережі Фейсбук

              Триває  обласний конкурс публічних бібліотек Хмельниччини на кращу сторінку у мережі Фейсбук . Організаторами конкурсу виступають Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, Хмельницьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, Хмельницька обласна організація профспілки працівників культури. Конкурс проводиться з метою виявлення і популяризації кращого досвіду бібліотек області по організації та наповненню офіційної сторінки в мережі Фейсбук, залучення бібліотек до ширшого впровадження інформаційних технологій, участі в діяльності професійної спільноти. Проводиться у два етапи з 15 до 25 вересня 2022 року . Участь можуть брати центральні бібліотеки територіальних громад, міські, сільські публічні бібліотеки, бібліотеки-філії ЦБ, які створили та ведуть сторінки бібліотек у мережі Фейсбук. За підсумками ІІ етапу Конкурсу журі визначають та нагороджують переможців у номінаціях: – «Краща сторінка центральної