Перейти до основного вмісту

Бібліотеки – хаби цифрової світи

 Ви вже чули не раз про проект «Дія. Цифрова освіта» та ініціативу створення в Україні мережі хабів цифрової освіти. Те, що держава розвиває цифрову грамотність населення – це важливий етап в сприянні цифрової трансформації України в цілому. І те, що бібліотеки є причетними до цієї ініціативи – приємно вдвічі.

На сьогодні зареєстровано більше 2 тисяч бібліотек хабів, в планах цю цифру збільшити за три роки до 6 тисяч.

За 2020 рік до мережі хабів приєдналися 72 публічні бібліотеки  Хмельниччини. В області 266 бібліотек мають комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет і можуть виступати хабами цифрової освіти для своїх громад, тому, запрошуємо всі бібліотеки реєструватися в мережі. Для того, щоб приєднатися до мережі хабів, потрібно заповнити заявку.

Проаналізувавши мережу бібліотек-хабів по Хмельницькій області ми нарахували 94 зареєстровані бібліотеки, 22 з яких – це продубльовані декілька разів одні і ті ж бібліотеки. Тому зверніть увагу, реєструючи свою бібліотеку на сайті:

ü реєструємо бібліотеку в мережі один раз;

ü назву бібліотеки пишемо відповідно до затвердженого статуту;

ü не реєструємось як ЦБС, а як окрема бібліотека;

ü перед тим як подати заявку на опрацювання, перевіряємо всі контактні дані.

Варто говорити про даний проект та популяризувати його ресурси серед громади. На сайті проекту можна пройти Національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм» та перевіривши свої знання отримати сертифікат; при проведенні заходів демонструвати користувачам освітні серіали (на ресурсі їх вже є 38), які вчать безпечно та ефективно використовувати новітні технології; ви можете стати амбасадором цифрової освіти  та пропонувати долучитися своїх користувачів.

Якщо ваші бібліотеки проводять заходи пов’язані з проектом «Дія. Цифрова освіта», інформують про проект своїх користувачів і публікують про це у свої мережі, обов’язково використовуйте тематичний хештег #cyfra_library, щоб ділитися досягненнями проекту.



Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .