Перейти до основного вмісту

Як захистити авторство в соціальних мережах?

Вітаємо з першим днем зими. Нехай вона буде казково сніжною і гріє душу щасливими моментами 🎄😃

В останній місяць року прийнято підбивати підсумки своєї продуктивності за рік, реалізації поставлених задач і робити плани на рік майбутній. Але, радимо цього року завершити всі поточні справи та просто розслабитися і провести цей грудень без метушні, щоб максимально накопичити сил для нових звершень в майбутньому році.

Повернемося до теми нашої публікації – як захистити своє авторське право в соціальних мережах. Тема актуальна та важлива, адже дуже часто публікації в соціальних мережах крадуть і видають за свої. Як залишити за собою право авторства, якщо вас спіткала така неприємна ситуація? У вересні цього року Facebook та Instagram запустили програму яка захищає від крадіжок публікацій. Тепер можна захистити свої авторські публікації від нелегального копіювання – це коли не просто зробили перепост вашої публікації, а опублікували не вказавши першоджерела.

Як користуватися програмою захисту авторських прав Rights Manager (Менеджер з прав інтелектуальної власності):

-         виділяємо нашу публікацію в Rights Manager і підтверджуємо своє авторство в анкеті;

-         чекаємо поки система промоніторить чи не використав хтось в Facebook або Instagram вашу унікальну публікацію;

-         якщо факт крадіжки підтвердиться, зявиться три опції: 1) видалити крадений пост; 2) дистанційно додати в цей пост посилання на себе як першоджерело; 3) вказати, що це довірений партнер, якому дозволено дублювати ваші публікації.

Підключити програмку дуже просто – потрібно подати заявку за посиланням https://rightsmanager.fb.com/.



  

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .