Перейти до основного вмісту

Бібліотеки-хаби проєкту «Дія.Цифрова освіта»

Міністерство цифрової трансформації України продовжує створювати мережу хабів цифрової освіти. Як раніше повідомлялося, близько 6 тисяч бібліотек долучаються до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!» та популяризуватимуть інформацію про проєкт «Дія. Цифрова освіта», мета якого навчити українців цифровій грамотності. На сьогодні вже створена  мережа хабів і більша частина з них саме в бібліотеках.

Із загальної мережі – понад 1300 хабів, в Хмельницькій області на базі обласних, районних, сільських та центральних бібліотек об’єднаних територіальних громад створено  - 47. На сайті Дія. Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/hubs створено розділ «Мережа хабів», незабаром з’явиться і інтерактивна карта.

Команда проєкту «Дія. Цифрова освіта» планує запустити щомісячний дайджест. Бібліотеки, які вже приєднались до проєкту, додатково повідомте електронну пошту через форму, також бібліотеки-хаби Хмельницької області , перегляньте ще раз актуальність та правильність ваших контактних даних. 

Мережа хабів буде збільшуватися. Бібліотеки, які хочуть долучитись до програми, можуть реєструватися за посиланням,  

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2KdeN7qHbP9K64rs_oMlamBaqLQ9_HwUJHbpdwaS6osVSKA/viewform .


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .