Перейти до основного вмісту

5 основних правил як зберегти спокій у період карантину


Плейлист з оптимістичними піснями, які допоможуть не піддатися ...
      Описуючи професійну періодику до електронного каталогу бібліотеки наштовхнулися на статтю "Спокій чи тривожність: як обрати правильну стратегію у період карантинустаршого наукового співробітника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Людмили Терещенко.

Цікаво, правда ж? 
В статті автор звертає увагу на основні 5 правил.
1. Не давайте тривозі змоги заволодіти вами. 
Зарання продумана послідовність дій знижує тривогу. Поліпшити тривожний стан можна завдяки фізичним та дихальним вправам, йозі, медитації. Найкраще опанувати ці знання допоможуть онлайн-уроки.
2. Порозумійтеся з рідними. Сім'я - це команда. Важливо розуміти, які спільні цілі є у вашої родини, що спільне ви можете зробити для їх досягнення. Карантин - час перевірити ваші взаємини на міцність.
3. Зберігайте особистий простір. Основним методом зберегти свій простір - вести розмову , домовлятися. Інше ніяк!
4. Не панікуйте завчасно й дотримуйтеся простого плану дій. У період невизначеності людині потрібна конкретика. Наявність плану знижує тривожність. Створіть для себе список подальших дій: простих, доступних справ. Не потрібно нічого глобального, наразі не час для рекордів. Слід знизити планку і вимоги до себе.
5. Знайдіть опору. У кризовій ситуації важливо створити чітку структуру життя, на яку можна спертися. Спробуйте визначити межу, коли ситуацією керуєте ви, а коли - ваша тривога.


Карантин незабаром завершиться і ми повернемося у звичний ритм нашого життя! Зберігайте спокій та будьте здорові!

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного