Перейти до основного вмісту

Основам "Медіаграмотності" навчають у бібліотеці


22 березня 2019 року в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся тренінг під назвою «Медіаграмотність» для працівників публічних бібліотек Ярмолинецького району та обласної універсальної наукової бібліотеки .
Учасники тренінгу визначили основні пріоритети участі у тренінгу за допомогою вправи «Дошка очікувань». Впродовж активної роботи в групах освоювали основи та принципи медіаграмотності, дізналися про новий метод роботи з інформацією «Фактчек» - перевірка реплік політиків та громадських діячів на точність і правдивість. 
Бібліотекарі працювали над процесами фільтрації та аналізу інформації, визначали  джерело інформації, перевіряли на достовірність. За допомогою практичного завдання «Казковий світ верифікації та фактчекінгу» вдалося  довести істинність події з допомогою фактів на прикладі історій з усім відомих казок. Завдання розкрило креативність та нестандартність мислення сучасних бібліотекарів. Практична вправа «Пошук ключів» навчила присутніх звертати увагу на дрібниці переглядаючи графічні зображення як джерело інформації.
Також учасники тренінгу розібралися із значеннями термінів «маніпуляція» та «фейк»  їх характерними особливостями впливу на отримувачів інформації.
На завершення тренінгу присутні мали змогу перевірити чи чітко вони можуть виконувати інструкцію, в результаті ще раз переконалися що отриману інформацію потрібно вивчати на достовірність та бути уважним до дрібниць.
Планується ще ряд тренінгів! Тому запрошуємо усіх охочих на здобуття знань з медіаграмотності.
Фото з тренінгу.














Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного