Перейти до основного вмісту

Підводимо підсумки 2018 року, плануємо роботу на 2019 рік

З метою належної організації здачі державної статистичної звітності, підведення підсумків роботи публічних бібліотек області у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці 21 грудня відбувся День керівника «Державна статистична звітність та планування роботи бібліотек області на сучасному етапі» для директорів центральних районних, міських, центральних бібліотек об’єднаних територіальних громад (правонаступників ЦРБ). Учасниками заходу стали директори із 22 центральних бібліотек Хмельниччини.
 
 
Відкрили День керівника головний спеціаліст управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації Ніна Власюк, яка звернула увагу присутніх на особливості подання державної статистичної звітності та директор обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан, яка під час свого виступу наголосила на основних завданнях публічних бібліотек на 2019 рік, ознайомила з перспективними напрямками науково-методичної діяльності обласної бібліотеки.
 
 
      Учасники семінару розглянули питання особливості подачі звітних документів, в тому числі інформаційно-аналітичного характеру; обміну, організації та порядку розповсюдження документів, що надходять за державними програмами в публічні бібліотеки області; забезпечення збереженості книжкових пам’яток; проведенню соціологічних досліджень.
Також спеціалісти обласної наукової бібліотеки надали методичні та практичні поради щодо моніторингу актуалізації даних про бібліотеки області, внесення змін до адресної частини ECMаP.
Завершився День керівника підведенням підсумків діяльності бібліотек у 2018 році та визначенням основних напрямків роботи на 2019 рік.

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .