Перейти до основного вмісту

Бібліотекарям на замітку!

   Співпраця і взаємодія з бібліотеками інших систем і відомств є одним із напрямків роботи нашого Регіонального тренінгового центру. Щорічно ми інформуємо бібліотекарів про послуги тренінгового центру, можливість безкоштовного навчання основ комп'ютерної грамотності, роботи у програмах Microcoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher. А також створення та ведення сайтів бібліотек, блогів, сторінок у соціальних мережах. За відсутності можливості особисто скористатись послугами тренінгового центру, пропонуємо віддалений доступ у вигляді вебінарів, скайп-косультуваннь, веб-майстер-класів та інших форм з багатьох сучасних, актуальних сьогоденню тем бібліотечної діяльності.
   16 серпня проведено таку бесіду-консультацію з працівниками шкільних бібліотек. Бібліотекарі задавали питання, цікавились можливостями не лише центру, а послугами всієї обласної універсальної наукової бібліотеки. Особливо по підвищенню фахового рівня, можливості навчання та саморозвитку. Отримали море вражень та емоцій від спілкування. Чекаємо на подальшу співпрацю та зустріч.


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .