Перейти до основного вмісту

Доброчесність онлайн

   


 «Доброчесність онлайн» – проєкт Офісу доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції і Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України, головна мета якого розповісти, як правильно та доброчесно поводитися у мережі, щоб не стати жертвою інформаційної війни.

 В умовах сьогодення важливо знати як протидіяти дезінформації та фейкам, як перевіряти інформацію, як не допомагати противнику  повідомленнями у мереж. В рамках проєкту створено 4-х серійний мультфільм, тривалістю 10-15 хвилин кожна серія.

 Переглянувши серії, переглядач дізнається:

               як боротися з інтернет-ботами, а також що таке координована неавтентична поведінка (КНП), як не ставати заручником дезінформації (Проєкт «Доброчесність онлайн» 1 серія – Блогер Наталка та ZОМботи)

              що таке інформаційна бульбашка, як із неї вийти й навіщо це потрібно (Проєкт «Доброчесність онлайн» 2 серія – Наталка та інфобульбашки)

              елементарні правила поширення контенту у мережі у військовий час «Проєкт «Доброчесність онлайн» 3 серія – Наталка зупиняє інфотерор)

              як мінімізувати ризик кібератак на особисті пристрої, захистити конфіденційні дані (Проєкт «Доброчесність онлайн» 4 серія – Наталка та кібербезпека)

 Матеріали будуть корисними кожному, хто бажає отримати нові знання на тему захисту інформації, а також для кого не байдужа доля України. Правильний вчинок українця, зокрема у цифровому просторі, наближає нас до перемоги, вчимося мислити критично!

Коментарі

Популярні публікації

Нові інструменти з цифрової грамотності для бібліотекарів на платформі Дія.Освіта

На платформі Дія.Освіта запущено два нові інструменти для підвищення цифрових навичок бібліотекарів: рамку цифрових компетентностей та Цифрограм для бібліотекарів. Ці інструменти спрямовані на підвищення професійних компетенцій та цифрових навичок координаторів бібліотек-хабів цифрової освіти. Завдяки рамці цифрової компетентності та тесту Цифрограм бібліотеки зможуть краще підготуватися до підтримки спільнот у навчанні цифрової грамотності та використанні цифрових ресурсів, що сприятиме розвитку цифрового суспільства . Із 2020 року за ініціативи Мінцифри в Україні працює мережа хабів цифрової освіти, більшість з яких створена на базі бібліотек. Вони відіграють важливу роль у підвищенні цифрової грамотності українців, забезпечуючи відвідувачам доступ до сучасних технологій, можливість покращувати їх цифрові навички та отримувати підтримку в освоєнні нових знань. Проєкт реалізовує Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у межах «Проєк

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот