Перейти до основного вмісту

Тотальна цифровізація

Від 3 березня 2021 року розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено Концепцію розвитку цифрових компетентностей і план заходів щодо її реалізації.

Реалізація Концепції передбачена на період до 2025 року і має на меті визначення пріоритетних напрямів і завдань з питань розвитку цифрових навичок та цифрових компетентностей, підвищення рівня цифрової грамотності населення, зокрема працездатних осіб, громадян похилого віку, малозабезпечених сімей, осіб з інвалідністю, інших вразливих груп населення, в умовах розвитку цифрової економіки та цифрового суспільства.

Ще одна важлива подія зі сфери діджитал - це Європейський тиждень цифрової грамотності. Кампанія організовується щороку європейською асоціацією ALL DIGITAL у співпраці з різними партнерами на місцевому, національному та європейському рівнях. Заходи в рамках кампанії проводять у цифрових центрах компетентності, бібліотеках, громадських центрах, школах та інших місцях по всій Європі.

ВГО Українська бібліотечна асоціація бере участь в даній інформаційно-просвітницькій кампанії та підготувала ряд онлайн-заходів які проведе в рамках Європейського тижня цифрової грамотності 22-28 березня 2021р.

Всі бібліотеки можуть долучитися до ініціативи та публікувати на своїх сайтах та у соціальних мережах інформацію про Тиждень цифрової грамотності, про роботу бібліотеки в цьому напрямку, як саме ваша бібліотека сприяє розвитку цифрової грамотності своєї громади та реалізації Національної програми «Дія. Цифрова освіта». Обов’язково використовуйте хештег #alldigitalweek в своїх публікаціях.




Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного