Перейти до основного вмісту

Працюємо та навчаємось дистанційно

Як працюється на карантині?
Знаємо, для бібліотекарів навіть під час карантину роботи стало не менше. Потрібно правильно організувати роботу вдома, якщо працюєш дистанційно; слідкувати за веб-ресурсами бібліотеки, щоб оперативно відповідати на запити користувачів та бути їм корисними, а для цього потрібно якісно вивчити попит на інформацію різних груп користувачів в умовах самоізоляції та публікувати актуальний контент; важливим пунктом завжди залишається самоосвіта бібліотекаря, тому, пошук інформації яка б допомогла розвиватись бібліотекарю як особистості, як професіоналу, опановувати нові знання для забезпечення ще якіснішого задоволення інформаційних потреб користувачів – залишається одним з основних, тим паче це стало гостро необхідним в ситуації яку ми зараз всі разом переживаємо.
Хочемо поділить з вами чудовою новиною. Найбільша у світі платформа онлайн-навчання Coursera відкрила безкоштовний доступ до курсів (поки на період карантину, а далі буде видно). Тут розміщують навчальний контент провідні освітні заклади світу. На платформі є достатньо безкоштовних курсів, але те, що стали безкоштовними тепер абсолютно всі – це дуже крута новина. Студенти та спеціалісти з усіх галузей знань по всьому світу проходять курси на цій платформі підвищуючи свої кваліфікації та отримують сертифікати від провідних університетів (Стенфорд, Йель, ВШЕ, МФТІ), якщо дійдуть до кінця і наберуть певну кількість балів. Кількість студентів на платформі вже більше 10 млн осіб!
Трішки історії
Coursera — технологічна компанія, що працює в галузі освіти. Заснована професорами інформатики Ендрю Нґ та Дафною Коллер зі Стенфордського університету у квітні 2012 року. Компанія співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн. Пропонуються курси в наступних галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та багато інших.
Ви не можете це пропустити і не можете не розповісти цю інформацію своїм користувачам, адже багато спеціалістів в Україні підвищують свою кваліфікацію завдяки курсам на цій платформі. А зараз вони можуть це робити безкоштовно.  


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного