Перейти до основного вмісту

Інформаційне забезпечення потреб сільської громади

   28 липня відбувся Бібліодень сільського бібліотекаря в ОУНБ «Інформаційне забезпечення потреб сільської громади» з виїздом до бібліотеки-філіалу с. Сутківці Ярмолинецького району. Основна мета заходу –  підвищення кваліфікації сільських бібліотекарів, в тому числі ознайомлення з новими та актуальними процесами в бібліотечній справі, надання практичних знань та консультування з питань бібліотечної роботи.
    Учасниками заходу стали 26 сільських бібліотекарів з 16 районів Хмельницької області, в тому числі із двох об’єднаних територіальних громад.
    Захід відкрила директор обласної наукової бібліотеки Надія Синиця. З виступу Синиці Н.М. «Адміністративна реформа і бібліотеки: нові виклики – нові орієнтири – нові рішення» учасники дізнались про адміністративну реформу та її вплив на бібліотечну діяльність. Як висновок, основне завдання реформи є побудова чіткої, логічної системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити нормальне та комфортне життя громадам. Бібліотекарі мають не шукати в реорганізації бібліотек негативу, а приймати нові виклики, бути вмотивованими на зміни, модернізацію бібліотек, створення комфортного середовища для жителів громади.
    Головні спеціалісти наукової бібліотеки проконсультували присутніх з питань нормативно-правової документації бібліотеки – обов’язкові нормативні документи, якими повинні керуватись бібліотекарі у своїй роботі, документи, які регламентують діяльність конкретної бібліотеки та кожного технологічного процесу. Крім того, ознайомили з комплектуванням, обліком документів, що знаходяться в бібліотечному фонді.
    Далі захід проходив у бібліотеці-філіалі с. Сутківці Ярмолинецького району. З вітальним словом виступила директор Ярмолинецької ЦБС Гриб М.А., яка ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності публічних бібліотек району. Завідуюча Сутковецькою сільською бібліотекою Білик І.І., поділилася досвідом роботи бібліотеки на допомогу розвитку туризму на селі, розповіла про співпрацю з місцевою владою та засобами масової інформації. Також учасники заходу отримали можливість відвідати головну окрасу села - Свято-Покровську церкву-фортецю та руїни замку.
   Бібліодень закінчився підведенням підсумків та узагальненням отриманої інформації, яка в подальшому сприятиме покращенню обслуговування місцевих громад. 






Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .