Перейти до основного вмісту

Бібліотека як безпечне місце

Восени 2022 року Goethe-Institut в Україні в партнерстві з ВГО Українська бібліотечна асоціація розпочали проєкт «Бібліотека як безпечне місце», з підготовки координаторів зі створення укриття у бібліотеці. Участь в якому взяли представники бібліотек Хмельниччини, серед них і Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека.

В рамках проєкту проведено серію семінарів і тренінгів з працівниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Товариства Червоного Хреста України, архітектором, психотерапевтом, продемонстровано кращі приклади функціонування укриттів у бібліотеках в інших країнах та в Україні. Проведено конкурс на кращий концепт облаштування укриття в одній з українських бібліотек – учасниць проєкту і партнерів Goethe-Institut Ukraine.

В результаті роботи створено методичні поради зі створення безпечного простору в бібліотеках "Бібліотека як безпечне місце" в якому розкрито основні вимоги до укриттів, вказана їхня типологія, подано покликання на законодавчу базу та інформаційні ресурси з теми, а також наведені приклади організації обслуговування користувачів бібліотек в укриттях.

Укладачка: Лариса Лугова, заслужена працівниця культури України, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.






Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного