Перейти до основного вмісту

"Кращий методист 2021"

 

Одним із основних напрямків роботи відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі Хмельницької ОУНБ є підвищення фахового рівня працівників публічних бібліотек області. Щорічно проводяться семінари, тренінги, вебінари, школи сільського бібліотекаря, майстер-класи, обласні конкурси та конкурси професійної майстерності тощо. Під час навчань розглядаються різноманітні професійні питання, які доповнюються мультимедійними презентаціями, за необхідністю запрошуються спеціалісти з інших галузей.

Особлива увага приділяється навчанню працівників методичних служб. Адже професіоналізм бібліотекарів визначається не тільки освітньо-кваліфікаційним рівнем, а й рівнем професійної компетентності методистів.

Так, з 2015 року працівниками методичного відділу обласної бібліотеки започатковано проведення щорічного конкурсу професійної майстерності «Кращий методист». Метою якого є виявлення та поширення інноваційного досвіду, активізації інноваційної діяльності, підвищення статусу професії, підтримки і заохочення талановитих, творчо працюючих методистів бібліотек області. Переможець конкурсу визначається під час щорічної обласного семінару працівників методичних служб.

Умовою цьогорічного конкурсу була підготовка відеороботи тривалістю до 2 хвилин, яка розкриває організацію методичної діяльності для працівників бібліотек громади, надання їм методично-практичної допомоги, проведення заходів по підвищенню фахового рівня. Підготовлені відеоролики учасники презентували в соціальній мережі Facebook у групі «бібліотекарі Хмельниччини» з хештегом: #Кращий_методист , #лабораторія_методиста , #Хмельницька_ОУНБ.

Переможця конкурсу традиційно було обрано під час обласного семінару завідуючих методично-бібліографічними підрозділами центральних бібліотек територіальних громад «Контент-маркетинг – стратегія просування бібліотечної роботи» (26-28 жовтня 2021 р.), який проходив онлайн режимі на платформі Zoom. Ними стали:

-         методист Старосинявської центральної бібліотеки - за найбільшу кількість «вподобань» на момент підведення підсумків у соціальній мережі Facebook;

-         методист Городоцької центральної бібліотеки - за найбільшу кількість голосів в чаті за якого проголосували учасники обласного семінару на платформі Zoom.

Вітаємо з перемогою!

 

*З усіма поданими на конкурс матеріалами можна ознайомитися у соціальній мережі Facebook за хештегом #Кращий_методист , #лабораторія_методиста , #Хмельницька_ОУНБ

 

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Canva Pro тепер безкоштовно

Використання кросплатформенних сервісів бібліотеками – це вже не новина, а буденність. Користуватися шаблонами   Сanva для створення презентацій, інфографіки, логотипів, плакатів, обкладинок майбутніх подій для соціальних мереж, оформлення листів та запрошень ми неодноразово вчилися на вебінарах, які проводила наша бібліотека. Сьогодні, є крута можливість від цього сервісу для неприбуткових організацій та шкіл – безкоштовний доступ до Canva Pro . Як подати заявку детальніше читайте тут . Перед тим як подати заявку потрібно: 1. Зареєструвати на сайті Canva свій обліковий запис, на нього буде запитуватися доступ. 2. Документ, який повинен підтверджувати, що ви є неприбуткова організація, він має містити відповідні коди неприбутковості (детальніше прочитаєте за посиланням вище). 3. Заявку можна заповнити українською мовою. Доступ до Canva Pro можуть отримати педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Для них тут є можливість користуватися інструментами для дистанційного