
Описуючи професійну періодику до електронного каталогу бібліотеки наштовхнулися на статтю "Спокій чи тривожність: як обрати правильну стратегію у період карантину" старшого наукового співробітника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Людмили Терещенко.
Цікаво, правда ж?
В статті автор звертає увагу на основні 5 правил.
1. Не давайте тривозі змоги заволодіти вами.
Зарання продумана послідовність дій знижує тривогу. Поліпшити тривожний стан можна завдяки фізичним та дихальним вправам, йозі, медитації. Найкраще опанувати ці знання допоможуть онлайн-уроки.
2. Порозумійтеся з рідними. Сім'я - це команда. Важливо розуміти, які спільні цілі є у вашої родини, що спільне ви можете зробити для їх досягнення. Карантин - час перевірити ваші взаємини на міцність.
3. Зберігайте особистий простір. Основним методом зберегти свій простір - вести розмову , домовлятися. Інше ніяк!
4. Не панікуйте завчасно й дотримуйтеся простого плану дій. У період невизначеності людині потрібна конкретика. Наявність плану знижує тривожність. Створіть для себе список подальших дій: простих, доступних справ. Не потрібно нічого глобального, наразі не час для рекордів. Слід знизити планку і вимоги до себе.
5. Знайдіть опору. У кризовій ситуації важливо створити чітку структуру життя, на яку можна спертися. Спробуйте визначити межу, коли ситуацією керуєте ви, а коли - ваша тривога.
Журнал знаходиться у фонді Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки .
Карантин незабаром завершиться і ми повернемося у звичний ритм нашого життя! Зберігайте спокій та будьте здорові!
Коментарі
Дописати коментар