Перейти до основного вмісту

5 основних правил як зберегти спокій у період карантину


Плейлист з оптимістичними піснями, які допоможуть не піддатися ...
      Описуючи професійну періодику до електронного каталогу бібліотеки наштовхнулися на статтю "Спокій чи тривожність: як обрати правильну стратегію у період карантинустаршого наукового співробітника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Людмили Терещенко.

Цікаво, правда ж? 
В статті автор звертає увагу на основні 5 правил.
1. Не давайте тривозі змоги заволодіти вами. 
Зарання продумана послідовність дій знижує тривогу. Поліпшити тривожний стан можна завдяки фізичним та дихальним вправам, йозі, медитації. Найкраще опанувати ці знання допоможуть онлайн-уроки.
2. Порозумійтеся з рідними. Сім'я - це команда. Важливо розуміти, які спільні цілі є у вашої родини, що спільне ви можете зробити для їх досягнення. Карантин - час перевірити ваші взаємини на міцність.
3. Зберігайте особистий простір. Основним методом зберегти свій простір - вести розмову , домовлятися. Інше ніяк!
4. Не панікуйте завчасно й дотримуйтеся простого плану дій. У період невизначеності людині потрібна конкретика. Наявність плану знижує тривожність. Створіть для себе список подальших дій: простих, доступних справ. Не потрібно нічого глобального, наразі не час для рекордів. Слід знизити планку і вимоги до себе.
5. Знайдіть опору. У кризовій ситуації важливо створити чітку структуру життя, на яку можна спертися. Спробуйте визначити межу, коли ситуацією керуєте ви, а коли - ваша тривога.


Карантин незабаром завершиться і ми повернемося у звичний ритм нашого життя! Зберігайте спокій та будьте здорові!

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .