Перейти до основного вмісту

Стратегія розвитку центральних бібліотек в умовах інформаційного суспільства


18-20 червня на базі центральної бібліотеки Волочиської міської ради відбувся обласний семінар директорів ЦБС, ЦРБ, ЦМБ, центральних бібліотек ОТГ на тему «Стратегія розвитку центральних бібліотек в умовах інформаційного суспільства», учасниками якого стали керівники 18 центральних районних, міських бібліотек.
У відкритті семінару взяли участь: заступник міського голови Волочиської міської ради Клімова О.М., начальник відділу культури і туризму Волочиської міської ради Матусяк В.І., директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Чабан К.А., голова Хмельницького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» Синиця Н.М., завідуюча відділом перепідготовки та підвищення кваліфікації Хмельницького обласного методичного центру культури і мистецтв Навроцька Л.Ц.
Присутні взяли участь у засіданні круглого столу в рамках консультацій з громадськістю із представниками місцевої влади «Концепція реформування системи забезпечення населення культурними послугами», прослухали лекції, презентації щодо завдань бібліотек Хмельниччини на етапі реформування органів місцевого самоврядування, використання комплексного методу маркетингових комунікацій, основ ведення діловодства організаціями, ознайомилися з онлайн ресурсами для підвищення фахового рівня, не оминули теми ролі УБА у підвищенні фахового рівня бібліотекарів та подискутували на тему децентралізації та її впливу на розвиток громад.
Другий день літньої школи бібліотечних менеджерів був присвячений обміну досвідом бібліотек Хмельницької та Тернопільської областей. В рамках бібліомаршруту «Бібліотеками Тернополя» відвідали Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку, центральну бібліотеку Тернопільської міської ЦБС, обласну бібліотеку для дітей, бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля», бібліотеку-філіал № 4 «ЕТНО – бібліотека», обласну бібліотеку для молоді.
На третій день до роботи обласного семінару долучилися головний спеціаліст управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА Власюк Н.А. та директор обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка Черноус В.Ю.
Традиційно під час семінару відбулися акція «Фотосушка», метою якої стало представлення кращого колективного фото на тему «Наше кредо – професіоналізм» та професійний конкурс «Кращий керівник бібліотеки в мережі Facebook». На завершення семінару підведено підсумки роботи, визначено пріоритети на майбутнє та передано естафету бібліотечного семінару у Хмельницький район.































Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .