вівторок, 19 червня 2018 р.

Практична медіаграмотність та основи академічної доброчесності

   19 червня на базі Регіонального тренінгового центру обласної універсальної наукової бібліотеки для працівників бібліотек Хмельницького району проведено тренінг "Практична медіаграмотність та основи академічної доброчесності".
   Учасники тренінгу прослухали лекцію-презентацію "Практична медіаграмотність в умовах інформаційної війни". Практично навчились під час вправи "Перевір інформацію" перевіряти правдивість та неупередженість  інформації (оцінити і критично аналізувати те, що чують і бачать), говорили про "фейки" та як їх розпізнати.
   Також учасники дискутували з таких питань як:
- медіаграмотність, як життєво необхідна навичка в сучасні Україні;
- медіа інвестори й держава, що кому належить на медіа ринку;
- своєрідність інформації як товару, що продають медіа;
- структура українського медіа ринку;
- інформаційні війни, як врятуватися від пропаганди або чому вдається маніпулювати громадською свідомістю.
   Спробували на собі один із методів та прийомів формування критичного мислення під час інтерактивної вправи "Репортаж до теленовин". А саме: як сприймати і трактувати інформацію, розрізняти факти і суб'єктивне бачення, не піддаватись на маніпуляції.
   Що таке "академічна доброчесність" учасники дізнались під час другої частини тренінгу. Прослухали лекцію-презентацію "Академічна доброчесність. Що це таке?" Говорили про плагіат, умови грамотного копірайту, дотримання моральних принципів, програмні засоби та їх застосування.


Немає коментарів:

Дописати коментар