Перейти до основного вмісту

Практична медіаграмотність та основи академічної доброчесності

   19 червня на базі Регіонального тренінгового центру обласної універсальної наукової бібліотеки для працівників бібліотек Хмельницького району проведено тренінг "Практична медіаграмотність та основи академічної доброчесності".
   Учасники тренінгу прослухали лекцію-презентацію "Практична медіаграмотність в умовах інформаційної війни". Практично навчились під час вправи "Перевір інформацію" перевіряти правдивість та неупередженість  інформації (оцінити і критично аналізувати те, що чують і бачать), говорили про "фейки" та як їх розпізнати.
   Також учасники дискутували з таких питань як:
- медіаграмотність, як життєво необхідна навичка в сучасні Україні;
- медіа інвестори й держава, що кому належить на медіа ринку;
- своєрідність інформації як товару, що продають медіа;
- структура українського медіа ринку;
- інформаційні війни, як врятуватися від пропаганди або чому вдається маніпулювати громадською свідомістю.
   Спробували на собі один із методів та прийомів формування критичного мислення під час інтерактивної вправи "Репортаж до теленовин". А саме: як сприймати і трактувати інформацію, розрізняти факти і суб'єктивне бачення, не піддаватись на маніпуляції.
   Що таке "академічна доброчесність" учасники дізнались під час другої частини тренінгу. Прослухали лекцію-презентацію "Академічна доброчесність. Що це таке?" Говорили про плагіат, умови грамотного копірайту, дотримання моральних принципів, програмні засоби та їх застосування.


Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .