Перейти до основного вмісту

Навчання заради розвитку

   З 2 по 8 листопада  у регіональному тренінговому центрі проведено тренінг "Основи комп'ютерної грамотності" для працівників обласної універсальної наукової бібліотеки. 
   Під час тренінгу учасники навчились  працювати з електронними таблицями Excel (створювали таблиці, використовували формули для автоматичних розрахунків. Створювали діаграми, графіки, працювали з фільтрами).
   Також учасники тренінгу створювали електронну пошту і власні блоги, для висвітлення діяльності свого відділу і бібліотеки зокрема. Це дасть змогу більш широкого інформування користувачів бібліотеки, щодо її діяльності, соціокультурних заходів, які проводяться у бібліотеці, нових надходжень до фондів тощо.
   Створення презентацій, буклетів, закладок, візиток та інших рекламних продуктів у програмах PowerPoint та Publisher, тема ще одного цікавого дня навчання. 
   Не менш цікаво і креативно пройшло навчання по темі "Основи фотозйомки. Базова цифрова обробка фото (програма FS Viewer)". Тепер наші фото будуть гарними і професійними.

Коментарі

Популярні публікації

#КРЕАТИВНІФОРМИ

Як і обіцяли, продовжуємо нашу щотижневу рубрику #креативніформи в бібліотечній роботі. Сьогодні поговоримо про книжкові виставки та їх оформлення . Здається, книжкова виставка – це класика і консерватизм і нічого цікавого придумати з нею не можливо, окрім як виставити на полиці об ’ єднавши за певною тематикою. А от і ні. Книжкова виставка – це форма роботи з необмеженим полем реалізації креативного, творчого бачення бібліотекаря. Види книжкових виставок та їх тематика може бути сама різна (детальніше можете почитати за посиланням ), а способів оформлення не так багато – традиційні, віртуальні, у формі інсталяцій, флетлей, айстопери, вітринні, озвучені або музичні. Підемо по порядку? Традиційні книжкові виставки – це вічна класика. При оформленні виставок потрібно брати до уваги її зміст. Не завжди доречно оформлювати її якимось креативним чином, якщо за своїм видом і змістом вона офіційного характеру, наприклад. Віртуальні книжкові виставки вже стали традиційною формою робот

Увага! ЕСМаР відкрито!

Шановні колеги!  Повідомляємо Вам, що відкрито «звітний період 2022» у електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Посилання для входу на сервіс https://ecmap.nlu.org.ua . *ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Радимо звернути увагу на розділ «Електронні ресурси» , в якому додано два нових показника: -          Кількість публікацій у блоґах, одиниць -          Періодичність оновлення інформації на сторінках у соціальних мережах: випадаючий список: -          не рідше 2 разів на тиждень -          менше 2 разів на тиждень Нагадуємо, що на сервісі ЕСМаР наявний електронний варіант посібника «ECMaP: користування сервісом» та відео версія посібника Також відео версія із користування сервісом ЕСМаР розміщено на YouTube каналі Bibliomist Ukraine .