середа, 27 вересня 2017 р.

ІX обласний Форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотек@: знай, мрій, твори»

26 вересня 2017 року в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся ІX обласний Форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотек@: знай, мрій, твори» приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек. В рамках форуму відбувся Ярмарок бібліотечних ініціатив «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади», який пройшов на території та у стінах обласної універсальної наукової бібліотеки. Відкрила ярмарок директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан. Детальніше з матеріалами ярмарку можна познайомитись тут.
На ярмарку свої експозиції представили 23 публічні бібліотеки області, у тому числі 7 сільських, які презентували кращі бібліотечні ініціативи, впроваджені бібліотеками по наданню якісних послуг, запровадженню інноваційних проектів, проведенню інформаційно просвітницьких заходів.
Після ярмарку в приміщенні читального залу Хмельницької ОУНБ прийшло урочисте засідання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Із професійним святом представників бібліотек області привітав голова обласної ради Михайло Загородний. У своєму виступі він зауважив, що розвиток будь-якої бібліотеки має бути підтриманий органами місцевого самоврядування, особливо в нинішніх умовах децентралізації. Бібліотека має залишатися центром культури, бути сучасним інформаційним центром – розвиватися  разом з громадою та не боятися змін. Сьогодні бібліотеки області мають стати інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою та відкритою для населення. По завершенню свого виступу нагородив кращих бібліотекарів грамотами та цінними подарунками за відданість та вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи.
Заступник начальника управління-начальник відділу управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації Валентина Граділь привітала бібліотечних фахівців області з Всеукраїнським днем бібліотек та нагородила присутніх грамотами управління культури. 
     Привітав бібліотекарів і начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков, який окреслив значимість бібліотек для суспільства, відзначивши кращих працівників грамотами і подарунками від Хмельницького міського голови.
      Також присутніх привітав  голова обласної організації працівників культури Микола Луценко та нагородив грамотами провідних активістів профспілкових організацій.
       На форумі відмітили переможців обласного конкурсу бібліотек з національно-патріотичного виховання громадян «Україна починається з тебе». Переможцем у номінації «Краща сільськабібліотека-філія» стала Улашанівська сільська-бібліотека-філіал Славутської ЦБС. Переможцем у номінації «Краща центральна бібліотека об’єднаної територіальної громади» - КЗ «Гуменецька публічна бібліотека». Переможцем у номінації «Краща центральна районна бібліотека» - Красилівська центральна районна бібліотека».
Голова Хмельницького обласного відділення УБА Надія Синиця відзначила активних членів української бібліотечної асоціації та вручила почесні відзнаки і подарунки усім учасникам ярмарку.
Дипломами та подарунками нагороджено переможців ярмарку соціальних ініціатив «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади», якими стали Воробіївська сільська бібліотека Білогірського району, Дашковецька сільська бібліотека Віньковецького району, Масівецька сільська бібліотека Хмельницького району та Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека імені Костя Солухи.
Завершився форум бібліотечним бранчем під час якого учасники урочистостей мали змогу обговорити роботу бібліотек області, поділитися послугами, історіями успіху щодо якісного обслуговування місцевих громад.

Немає коментарів:

Дописати коментар